Errefelé a borravaló kábé 20 százalék. Smucig lelkemnek sok, de mostanra megbírkóztam a gondolattal. A pincérek persze tudják, hogy másutt kevesebbet szokta adni, úgyhogy amikor az angolokkal először voltunk valahol, és mindenki nagyon nem amerikai akcentussal beszélt (az enyémet azért valószínűleg nem keverték a birminghamivel), akkor a felszolgálólány inkább a biztos gépbe beütött 18%-ra szavazott.
Ha kártyával fizet az ember (szinte mindig), akkor következő a rituálé: kihozzák a számlát (képen balra), mire fogyasztó belehelyezi kártyáját az erre a célra odahelyezett tokba. Felszolgáló elviszi, lehúzza, madj visszajön az aláírnivaló két példányával, egy fogyasztónak (azt nem is kell aláírni), egy a vendéglőnek (képen jobbra), és ide lehet bevésni, hogy mennyi borravalót ad fogyasztó, amit szintén átutal a bank.
Fenti kép a baloldali, eredeti számla miatt került a blogra. Az rendben van, hogy idegen akcentusom miatt, nem nézik ki belőlem, hogy elég borravalót adnék (kicsit igazuk is van), de hogy nem feltételezik rólam, hogy tudok öttel osztani, az kicsit elszomorít.
Virtuskutatás
9 years ago
1 comment:
Penteken a nemetekkel partiztunk (merthogy mar negy nemet phdsa van a Fritznek (opkutos nemet fickonak)) es asszondtak, hogy a nemetek mindig kulon szeretik kerni a szamlat, vmelyik kulfoldi orszagban ezt el is neveztek nemet-modra fizetesnek. Meg egy olyan sztori is volt, hogy egyszer Fritz mondta, hogy vkinek a szamlajat irjak az ovehez, mert meghivja. Meg aztan rajot, hogy meg vkit, meg meg vkit es vegul mindenkiet az ovehez irtak. A vegosszeg persze mas lett, mint az eredeti szamlan.
Post a Comment